KÜÇÜKYALI BALIKÇISI 2

Şimdiye kadar bizlere yorumları ile destek olan Eda  , bu sefer kendisine yazar listesinde yer buldu 🙂  ve ilk olarak oturduğu semtin lezzet istasyolardan birin bizlerle paylaştı.  Sağ olsun beni kırmayıp , restaurantların bilmeden veya bilerek uyguladıkalrı iletişim çalışmalarınıda satır aralarına taşıyan Eda Doğan Kayacan’a teşekkür ediyorum. İşte noktasına virgülüne dokunmadan “KÜÇÜKYALI BALIKÇISI by Eda Doğan Kayacan” 

Küçükyalı’da Atatürk caddesi üzerinde E’5’e çıkarken ibni sina hastanesini geçtikten sonra hemen solda yanlış tasavvur etmiyorsam yaklaşık bir 10 senedir var olan “meşhur” Küçükyalı Balıkçısı (marka tescili alınmış). Fiyatları oldukça makul, çeşitleri taze ve lezzetli olan bu balıkçının içi eskiden oldukça salaşken şimdi normal sayılabilecek derecede düz dekore küçük bir mekândır. Velâkin bu dışarıdan gayet normal gözüken sıradan bir balıkçı diyebileceğiniz mekan yaz kış her akşam içeriye girebilmek için önünde uzun kuyrukların oluştuğu, ve insanların kuyrukta ısrarla beklediği bir yerdir !!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yıllarca büyük şaşkınlıkla önünden geçerken bakakaldığım bu mekanın bir “Marketing Case” olabileceğini düşündüm durdum, çünkü ününün Küçükyalı sınırlarını aşmış olduğunu taa karşılardan başka şehirlerden insanların bu mekana özellikle geldiğini duyduğumda inanamadım..Uygun fiyatlar lezzetli balık tamam ama salaş  bir ortam ne bir boğaz manzarası ne bir özenle serilmiş masa örtülüleri (kağıt masa örtüleri mevcut hemen toparlanıp sıradaki için yenisi serilmekte), ne içki ne kredi kartı  ile ödeme hiçbiri yokken nasıl oluyor? İşte tam bir WOMM (word of mouth marketing) !

Bu arada belirtemeden geçemeyeceğim dışarıda bekleyen kuyruktan mıdır? Hızlı servisten midir? İçeride koşuşan garsonlardan mıdır nedir? 45 dakikada fast food şeklinde yemeğinizi yemiş çıkmış oluyorsunuz. Kuyruğa takılmamak için önerim ise önceden rezervasyon yapılması ve tam zamanında oraya gidilmesi, beklememek için. Yakınsanız eve de sipariş verebilirsiniz.

Tüyolardan sonra gelelim yediklerimize balık çorbası, hamsi (tava/ızgara), palamut(tava/ızgara), kalamar, salata.. Hepsi çok lezzetliydi, herkes yediklerinden porsiyonundan lezzetinden çok memnun kaldı, tabaklar temizdi.. Biz davet edildiğimiz için 7 kişilik masamızın toplam hesabını bilemiyorum ama resimlerde mönü ve fiyatlar mevcut..Bir kere denemeniz tavsiye olunur.

İrtibat bilgileri resimlerin arasındadır.

Adresi:

Atatürk Caddesi No:41 (Carrefour Express yanı)
Küçükyalı, İstanbul

Telefonu:

0216 489 13 63 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s